Genetikai kutatást támogat az alapítvány adó 1%-ból

Az alapítvány lényegesnek tartja, hogy segítse a daganatos, és hematológiai daganatos beteg gyermekeket anyagiakban, és támogassa a vizsgálatokat, kutatásokat amivel meg lehet előzni a daganatos betegségeket.

Az Alapítvány, egy nagy kapacitással bíró informatikai eszközt adományozott, a SE II. Sz. Belgyógyászati Klinika Endokrinológiai Genetika laboratóriumának. Az adomány az adatfeldolgozást gyorsította fel lényegesen, mely eddig nagy probléma volt a kutatócsoport számára.

Dr. Patócs Attila kutatóorvos, és csoportja dolgozik az új eszközzel, melyet különböző gyermekkori daganatok genetikai megállapításához, és integratív genomikai kutatásokhoz használnak. A jelen kutatásokhoz a hatalmas segítséget, az Alapítványunknak felajánlott adó 1%-ból sikerült támogatni.

Bővebb információk a videóriportban.