Az alapítvány tudományos kísérleteket támogat

A gyermekkori rosszindulatú daganatos betegségek között első helyen a hematológiai kórképek állnak.

Ezek diagnosztizálásában, terápiájuk nyomon követésében rendkívül fontos szerepe van a tumor markereknek és egyéb nagyon érzékeny, speciális laboratóriumi immunkémiai vizsgálatoknak.

Az alapítvány együttműködésben a Heim Pál Gyermekkórházzal célul tűzte ki a kor- és nem-függő referencia intervallumainak tudományos kísérletekben történő meghatározását, mely tudományos értékén túl jelentősen segíti ezen vizsgálatok hatékony klinikai alkalmazását.

A tudományos kísérlet hatására a daganatos, leukémiás betegségek kitűnő arányban gyógyíthatóak, megakadályozhatóak a kezdeti stádiumban a komolyabb kialakulása.