Mosógéppel, laptoppal és tv-vel segítettünk a leukémiás kislánynak

Berni alig volt 10 éves, amikor 2008-ban kiderült, hogy leukémiás. Azóta a bátyja kétszer is adott őssejtet, hogy meggyógyulhasson a beteg gyermek, de ez idő alatt a család nagyon elszegényedett.

Óriási segítség  a daganatos kislánynak

Óriási segítség a daganatos kislánynak

Cintia története évekkel ezelőtt vált nagyon szomorúvá. 2007-ben diagnosztizáltak nála agydaganatot, a Daganatos.hu Alapítványhoz két évvel később fordultak segítségért.

Arra költötték az 1%-os felajánlásokat, amire kapták

Törvényesen használta fel az adományokat a Daganatos.hu Alapítvány – írja közleményében a szervezet.

Mindig jól jön a pénz, pláne, ha megbetegszik a gyermek

Főként anyagi támogatásra van szüksége azon családoknak, ahol daganatos betegség sújt egy gyermeket. Ez derült ki abból a nem reprezentatív felmérésből, melyet a Daganatos.hu Alapítvány végzett.

Gokart időmérőn a daganatos gyermekek

Egymás után száguldoztak a beteg gyerekek a Westend parkolójában kialakított gokart pályán, október 13-án. A daganatos gyermekekért szervezett családi délutánon 12 daganatos gyermek és családja, olimpikonok, paralimpikonok és élsportolók vettek részt.

Korszerűsítették a Madarász utcai Gyermekkórházat

Komoly fejlesztéseket hajtottak végre a Madarász utcai Gyermekkórházban. Alapítványi segítséggel alakították át a sebészetet, ennek köszönhetően több gyermeket tudnak ellátni. A Daganatos.hu Alapítvány 6.000.000,- Forinttal járult hozzá a felújításhoz.

Genetikai kutatást támogat az alapítvány adó 1%-ból

Az alapítvány lényegesnek tartja, hogy segítse a daganatos, és hematológiai daganatos beteg gyermekeket anyagiakban, és támogassa a vizsgálatokat, kutatásokat amivel meg lehet előzni a daganatos betegségeket.

Nyaralót épít az alapítvány a felajánlott támogatásokból

Az alapítvány a beteg gyermekek és családjaik kikapcsolódását elősegítve egy balatoni nyaraló építését tervezi, mely egy időben öt család számára fog szállást biztosítani.

Infúziós pumpákkal támogatta az alapítvány a kórházat

Az alapítvány 2 millió forint értékben vásárolt infúziós pumpákat a B.-A.-Z. Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház Gyermek Egészségügyi Központ részére, ezzel is támogatva az osztályokon felvő beteg gyermekek szakszerűbb, és gyorsabb ellátását.

Az alapítvány tudományos kísérleteket támogat

Sokszor gondolkodtunk azon, hogy milyen jól hangzana az, hogyha kijelenthetnénk, hogy nem lesz többé rákos gyermek. Az alapítvány a Heim Pál Gyermekkórházzal együtt egy tudományos kísérletbe kezdett, melyben vizsgálják a kor- és nem-függő referencia intervallumainak meghatározását.

Az alapítvány támogatta a Debreceni Klinika Genetikai Központját

Az alapítvány támogatást nyújtott a Debreceni Klinika Genetikai Központ munkacsoportjának is, ahol a Regionális Genetikai Laboratóriummal három és fél évtizede végzi a rosszindulatú hematológiai kórképben (leukémia, limfóma) szenvedő felnőtt és gyermekbetegek kromoszóma vizsgálatát.

A Heim Pál gyermekkórház gyermekonkológiájának támogatása

Az alapítvány egy korszerű digitális képalkotó és archiváló rendszert ajándékozott a Heim Pál gyermekkórház gyermekonkológiai részlegének, melyre a kórháznak már nagyon nagy szüksége volt. A csúcsminőségű képalkotó rendszer nagymértékben segíti a kórház daganatos kis betegeinek a diagnosztikai ellátását.